Pasyvūs namai

Pasyvūs namai pasižymi itin aukštu namo sandarumu, nes tai leidžia užtikrinti, kad pastate esantis šiltas oras neprasiskverbs pro pastato konstrukcijas ir kartu „neišsineš“ šilumos. Dažnai namo sandarumas yra painiojamas su namo apšiltinimu, tačiau tai yra visai skirtingi dalykai, nes tarkim akmens vata apšiltintas namas, nebūtinai bus sandarus, kadangi akmens vata nepasižymi itin geromis sandarumo savybėmis.


Tačiau labai sandarus namas susiduria su drėgmės, pelėsio ir grybelio problemomis, jeigu pastate nėra įrengta priverstinė ventiliacija. Sandarų namąyra svarbu nuolat vėdinti, o vėdinant būtina spręsti šilumos praradimo problemas. Pasyviuose namuose per valandą turėtų pasikeisti apie 0,4 dalis viduje esančio oro.


PAUL – rekuperatoriai puikiai tinka pasyviems namams, nes jie pasižymi netik aukštu šilumogrąžos efektyvumu, bet ir ypač mažu elektros energijos suvartojimu, kas irgi labai svarbu pasyviam namui.


Visi PAUL rekuperatoriai turi pasyvaus namo instituto (PASSIV HAUS INSTITUT) išduotas deklaracijas dėl produkto atitikties ir tinkamumo naudoti pasyviuose namuose. 


Daugiau informacijos http://www.passsiv.de