Vėdinimas butams

Galimų butų vėdinimo sistemų palyginimas:

 

 
 

Natūralus vėdinimas

Mechaninis vėdinimas

Mechaninis vėdinimas su šilumos grąžinimu

Aprašymas

Vyksta natūraliai, nes šiltas oras kyla ortakių stovais į viršų. Oro pritekėjimas organizuojamas per mikroventiliacines angas languose, šalinamas dažniausiai per kaminėlį esantį ant stogo. Vieno ar kelių ventiliatorių  pagalba,oras šalinamas iš vonios, tualeto ar virtuvės. Oro pritekėjimas organizuojamas per mikroventiliacines angas languose, šalinamas dažniausiai per kaminėlį esantį ant stogo.   Iš vonios ar virtuvės pašalintas oras patenka į rekuperatoriaus šilumokaitį, kur iš jo atimama šiluma, vėliau jau atvėsintas oras išmetamas lauk. Tuo tarp atimta šiluma perduodama iš lauko tiekiamam orui.

Šilumos atgavimas

Šalinamo į lauką oro temperatūra tokia pati kaip ir vidaus temperatūra. Šalinamo į lauką oro temperatūra tokia pati kaip ir vidaus temperatūra. Šalinamo į lauką oro temperatūra žiemos metu yra arti 0 C.

Galimybė kontroliuoti

Nėra Yra Yra

Tiekiamo oro filtravimas

Nėra Nėra Yra

Gatvės triuškmas

Didžiausias Vidutinis, bet reikalingos papildomos priemonės Mažiausias 

Įrengimo kaina

Mažiausia.  Vidutinė. Iki 1500 Lt.  Didžiausia. Vidutiniškai 6000 Lt už butą.

Komforto užtikrinimas

Kadangi nėra galimybės kontroliuoti, užtikrinama minimaliai. Vidutiniškai. Žiemos metu dažnai išjungiamas, nes jaučiamas per mikroventiliacijas einantis šaltas lauko oras. Geriausias komforto užtikrinimas.